«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2020 թվականի հունվարի 30-ի N 102-Ն որոշման մեջ լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին» ՀՀ կառավարության որոշման նախագիծ
Հայտարարատուների կողմից հայտարարագրված մի շարք գործարքների վերաբերյալ տվյալների հայտարարագրումն ամբողջությամբ չի բացահայտում այդ գործարքների էությունը, իսկ հրապարակվող տվյալների պայմաններում հայտնվում է հանրության, հատկապես ԶԼՄ-ների ուշադրության կենտրոնում, արդյունքում Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովը, իրականացնելով համապատասխան ստուգում, գործող օրենսդրության և հրապարակային տվյալների տրամադրման սահմանափակումների պայմաններում հնարավորություն չի ունենում պատշաճ կերպով արձագանքելու մամուլի հրապարակումների հիման վրա իրականացվող ուսումնասիրությունների միջոցով: Նշված «Լրացուցիչ հրապարակային տեղեկություններ» դաշտը կլինի հրապարակային և հայտարարատուի ցանկությամբ կհրապարակվեն տվյալներ, որոնք չեն արտացոլվում հայտարարագրի մնացած դաշտերում: